| piątek 26 kwietnia | 19:56:01

dodane w wtorek 14 lutego 2023 r., przez Marek Wasiak
Podążaj za białym królikiem,
czyli otwarcie czytelni

15.02.2023r. w szkole pojawi się Biały Królik. Będzie on wskazywał drogę do nowo otwartej czytelni - "Króliczej Nory". Gdzie znajdziecie wejście do Krainy Czytelnictwa? Niedaleko biblioteki, w sali nr 124. "Królicza Nora" będzie otwarta w:

poniedziałki od 11.25 do 14.30

środy od 10.40 do 12.30

Zapraszamy wszystkich miłośników książek i komiksów. Udostępniamy zbiory biblioteczne, można też przyjść ze swoją książką i cieszyć się wygodnym kątem do czytania i  miękką poduchą pod pupę ;)

ZASADY KORZYSTANIA Z CZYTELNI

1. Szanuj Ciszaki!
    Ich naturalnym środowiskiem jest cisza.

Podpowiadamy: dobrymi miejscami na rozmowy, ploteczki, pogaduszki są korytarze i boiska szkolne.

1. Szanuj książki, komiksy, literki.
    Wypada nam tu przytoczyć słowa naszej koleżanki po fachu, bibliotekarki pracującej w Hogwacie, Irmy Prince:

Ostrzeżenie: Jeśli tę książkę podrzesz, porwiesz, postrzępisz, pogniesz, pozaginasz, pomażesz, pobrudzisz, poplamisz, poślinisz czy popaćkasz, jeśli ją ciśniesz lub upuścisz albo w jakikolwiek inny sposób zbeszcześcisz, uszkodzisz czy potraktujesz bez należytego szacunku, możesz się spodziewać najbardziej surowych kar, jakimi dysponuję.

1. Jeśli chcesz zabrać czytaną pozycję do domu - wypożycz ją.
  2. Jeśli masz znajdować się w świetlicy, ale wolisz wpaść do nas i poczytać, wpisz się na Listę Czytelnika (jeśli wpadasz do nas na długich przerwach - nie musisz się wpisywać na Listę Czytelnika) i poinformują panią ze świetlicy, że idziesz do "Króliczej Nory".
  3. Ciesz się wspaniałymi historiami zawartymi między okładkami naszych książek :)

Galeria zdjęć: Podążaj za białym królikiem, czyli otwarcie czytelni

Podążaj za białym królikiem, czyli otwarcie czytelni - Zdjęcie: 1/3
Podążaj za białym królikiem, czyli otwarcie czytelni - Zdjęcie: 2/3