| wtorek 19 marca | 04:38:00

Artykuły / Dzień Świadomego Korzystania z Internetu

dodane w czwartek 10 czerwca 2021 r., przez Kinga Weis

Droga Społeczności Szkolna,

część nauczycieli i starszych uczniów naszej szkoły bierze udział w projekcie „Przystań w Sieci”. W ramach tego projektu, uczniowie brali już udział w szkoleniach realizowanych w trybie online dot. różnych aspektów związanych z funkcjonowaniem w Sieci. Dzisiaj (10.06.2021 r.), w ramach obchodów Dnia Świadomego Korzystania z Internetu, młodzież dołączy do ogólnopolskiego wydarzenia: Digital Youth Forum.

Digital Youth Forum (DYF) to jedyny taki event w Polsce – forum dla młodzieży na temat pozytywnego wykorzystywania nowych technologii i bezpieczeństwa online skierowany do
uczniów klas 7-8 szkół podstawowych i klas 1-3 szkół ponadpodstawowych.

Forum organizowane jest od 5 lat i spotyka się co roku z bardzo dobrym odbiorem ze strony młodzieży. Dzięki wysłuchaniu dorosłych ekspertów i rówieśników, którzy kreatywnie wykorzystują Internet, uczniowie będą mieli możliwość inspiracji i zdobycia konkretnej wiedzy. W 2020 roku impreza po raz pierwszy odbyła się w formule online. Jednocześnie oglądało ją 20 000 uczniów!

W tym roku uczniowie klas VIII i kl. VII c dołączają do tego grona i w ramach godzin lekcyjnych będą uczestniczyć w evencie.

Kinga Weis