| poniedziałek 29 kwietnia | 11:58:43

Artykuły / Pedagog / Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

dodane w środa 6 grudnia 2023 r., przez Marek Wasiak

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

05 grudnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, by uczcić dobrowolną i bezpłatną pracę na rzecz innych osób.

To okazja do tego, by pokazać światu, jak wielką rolę odgrywają osoby zaangażowane w pracę społeczną na rzecz innych - na poziomie lokalnym, krajowym i międzynarodowym.

W naszej szkole nie brakuje uczniów, którzy na co dzień wykazują się ogromną empatią, zaangażowaniem, pomysłowością i bezinteresowną pomocą.

Na poziomie lokalnym-szkolnym wspieramy i organizujemy aktualnie dwie akcje, do których serdecznie zapraszamy do dołączenia:

1. Piernikowa kartka dla Seniora (akcja trwa: 04-15 grudnia 2023r.) Chętne osoby wykonują indywidualnie lub z klasą kartkę świąteczną (format dowolny) + opcjonalnie dołączają do niej pierniczka :-). Gotowe prace przynosimy do wychowawców klas. Wszystkie kartki, przed świętami, zostaną przekazane podopiecznym Leśnego Zakątka Seniora w Brzeźnie.

2. Świąteczna paka dla zwierzaka "Karma wraca" (akcja trwa: 07-15 grudnia 2023r.). Chętne osoby prosimy o przynoszenie karmy suchej lub mokrej (najlepiej bezzbożowej). Karmę będą odbierać wolontariusze, odwiedzając codziennie każdą klasę. Zebrane dary przekażemy dla psów przebywających w Zakątku Weteranów w Gieratowie.

Akcje koordynuje szkolny zespół ds. pomocy psychologiczno-pedagogicznej.

Galeria zdjęć: Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza - Zdjęcie: 1/3