| poniedziałek 29 kwietnia | 15:29:45

Dziś są imieniny: Rity, Katarzyny, Boguslawa

Artykuły / Pedagog / Profilaktyka;

dodane w środa 22 marca 2023 r., przez Kinga Weis
Mózg to centrum dowodzenia naszego organizmu. Przeciętny mózg waży ok. 1,5 kg, składa się z dwóch półkul połączonych spoidłem wielkim, dzięki któremu zachodzi wymiana informacji między półkulami. Mózg to również cztery płaty: potyliczny, skroniowy, ciemieniowy, czołowy, z których każdy odpowiada za różne obszary naszego organizmu. Naukowcy od jakiegoś czasu rozróżniają również piąty płat - limbiczny (brzeżny).

Z okazji Europejskiego Dnia Mózgu przypominamy uczniom jak ważna dla naszego mózgu jest jego gimnastyka.

Z mózgowej “siłowni” korzystać można przez cały tydzień, zatrzymując się na chwilę przy gazetce obok pokoju nauczycielskiego. :-)

Dobrej zabawy!

Zespół ds. pomocy psychologiczno – pedagogicznej