| czwartek 18 kwietnia | 03:44:43

Artykuły / Nauczanie zdalne / DBI 2022;

dodane w poniedziałek 7 lutego 2022 r., przez Kinga Weis

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) 2022

We wtorek, 8 lutego 2022 r. obchodzimy w naszej szkole kolejną edycję Dnia Bezpiecznego Internetu (DBI).Tegoroczne hasło akcji to „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”
Obchody Dnia Bezpiecznego Internetu mają na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu.

Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym, łącząc zaangażowanie wielu instytucji, ale także rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka. Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), tworzone przez Państwowy Instytut Badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Łącząc Europę” (ang. Connecting Europe Facility − CEF). Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange.

Źródło: Polskie Centrum Programu Safer Internet