BIP Szkoła Nekla
facebook Zespół Szkół w Nekli
youtube Zespół Szkół w Nekli twitter Zespół Szkół w Nekli Szkolna Stacja Meteorologiczna - Zespół Szkół w Nekli

Nasza strona została odwiedzona 4461959 razy.

Zespół Szkół w Nekli    
  • Slajd 2
  • Slajd 1
  • pogoda nekla
  • stacja meteo nekla
| poniedziałek 26 lipca | 18:46:13

Dziś są imieniny: Anny, Miroslawy, Grazyny

Do rozpoczęcia roku szkolnego pozostało:

  • Wakacje1
  • Wakacje

Artykuły / Eksperyment pedagogiczny / Profilaktyka;

dodane w czwartek 19 listopada 2020 r., przez Kinga Weis
Droga Społeczności Szkolna,

dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu. To druga pozycja w naszym Kalendarzu Świąt Nietypowych, który stał się Drogowskazem działań profilaktycznych w roku szkolnym 2020/ 2021.

Dzień ten, przypadający w trzeci czwartek listopada, ma już ponad 30-letnią tradycję. Pomysł zrodził się w USA w Californii, gdzie w 1974 roku zachęcono ponad milion palaczy do odstawienia papierosów na jeden dzień. To miała być próba sił i zachęta do całkowitego porzucenia nałogu.
Z czasem do walki z tytoniem dołączył cały świat – zaczęły pojawiać się podobne inicjatywy, jak np. Dzień bez Papierosa, który obchodzimy 31 maja.

WARTO WIEDZIEĆ:

Na całym świecie tytoń zabija ponad 5 milionów osób każdego roku – w tym ponad 600 tysięcy osób, które palą biernie, wdychając dym osób palących w najbliższym otoczeniu.
Choć śmiertelne skutki tego nałogu są powszechnie znane, głównym problemem związanym z rzucaniem palenia jest fakt, iż papierosy zabijają powoli – palacz może nie odczuwać skutków swojego nałogu przez wiele lat. Niestety, kiedy już się pojawią, często bywa za późno. Choć ostrzeżenia „Palenie zabija” oraz makabryczne zdjęcia zniszczonych przez nikotynę organów, widoczne są na każdej paczce papierosów, informacje te – z racji swojej powszechności – szybko tracą swój wydźwięk.

Z badań statystycznych wynika, że do palenia przyznaje się co trzeci Polak! Warto zwrócić uwagę, że za każdym palącym rodzicem, są dzieci, które stają się biernymi palaczami i nie są uwzględniane w powyższych statystykach…

Drugi Rodzicu, nastolatku,

nie zastanawiaj się długo i przyłącz się do dzisiejszej akcji!

Rzuć palenie już dziś i zadbaj o swoje zdrowie i zdrowie swoich najbliższych na lata!

Kinga Weis, psychopedagog szkolny.

© Copyright 2021 Zespół Szkół w Nekli, strona Gimnazjum All Rights Reserved.
stopka strony - Szkoła w Nekli