| czwartek 25 kwietnia | 01:54:05
| czwartek 25 kwietnia | 01:54:05

Dziś są imieniny: Marzeny, Klaudiusza, Marii

Artykuły / Biblioteka / 1 marca - Międzynarodowy Dzień Przytulania Bibliotekarza

dodane w środa 1 marca 2023 r., przez Marek Wasiak

W tym wyjątkowym dniu (1 marca - Międzynarodowy Dzień Przytulania Bibliotekarza) zachęcamy wszystkich do odwiedzenia naszej szkolnej biblioteki. Czekają tu na Was niesamowite nowości wydawnicze:

Flaw(less). Opowiedz mi naszą historię (tom 1-3)

Marta Łabęcka

Z pozoru tej dwójki nastolatków nie łączy nic poza miejscem zamieszkania i szkołą. A jednak mają ze sobą coś wspólnego. Oboje, każde na swój sposób, próbują sobie radzić z samotnością. Chowają się za maską obojętności, ukrywają przed światem swoje prawdziwe, wrażliwe oblicza. Trafiają na siebie przypadkiem, a rozwój wydarzeń sprawia, że powoli odkrywają się przed sobą nawzajem, może nawet bardziej, niż by sobie życzyli. Czy to w ogóle ma sens, skoro Josie za moment zniknie ze świata Chase'a? (Opis - Empik)

Rodzina Monet (tom 1-3)

Weronika Marczak

Hailie Monet ma niespełna piętnaście lat, gdy w wypadku samochodowym traci dwie najukochańsze osoby: mamę i babcię. Ze skromnego, ale pełnego miłości i ciepła domu trafia do luksusowej willi w Pensylwanii zamieszkanej przez pięciu władczych i zdystansowanych mężczyzn. Oni raczej chłodno przyjmują nastolatkę.

Will, Vincent, Dylan, Shane i Tony to starsi bracia Hailie, o których istnieniu dziewczyna nie miała pojęcia. Tęsknota za ukochaną mamą, zagubienie w obcej rzeczywistości i brak zrozumienia ze strony rodzeństwa są trudne do udźwignięcia. I choć w nowym domu jest wszystko, o czym może marzyć nastolatka, prywatne liceum jest najlepsze w stanie, a stylowy mundurek i drogie ubrania leżą idealnie, Hailie czuje się bardzo samotna. Jakby tego było mało, z każdym dniem odkrywa, że życie jej braci pełne jest mrocznych sekretów, których będą strzec, zwłaszcza przed swoją młodszą siostrzyczką

(Powyższy opis pochodzi od wydawcy)

Pieskie sprawy Timona i Lusi

Maja Szanecka - Żołdak

Jak wygląda ludzki świat oglądany psim okiem? I do czego doprowadzą rodzinne perturbacje?
Choć Timon nie jest buldożkiem z rodowodem, jego właściciel zrobi wszystko, by sprzedać tego i inne szczeniaczki jak najdrożej. Piesek szczęśliwie trafia do dwunastoletniego Krystka, który bardzo potrzebuje kogoś bliskiego. O wiele mniej szczęścia ma Lusia, młodziutka suczka z pseudohodowli yorków. Zbiegi okoliczności sprawią jednak, że ścieżki Timka i Lusi się zejdą i połączą z losami rodziny Krystiana. Od tego momentu historia zyska nowy bieg. Czy pieskie i człowiecze sprawy obiorą w końcu pomyślny kurs?
O psach, których życie nie rozpieszczało. O wyzwaniach, z którymi zmierzyli się ich właściciele. O losie, który da się odmienić.

(opis pochodzi od wydawcy)

Nastolatki też nie mają lekko

Maja Szanecka - Żołdak

Poruszająca historia o osamotnieniu, trudach samoakceptacji i dorastaniu w świecie, który nie przypomina bajki. Mikołaj ma piętnaście lat, zdolności matematyczne, tylko jednego kolegę   i nadwagę, która wpędza go w kompleksy. Ma też problem z rodzicami. Po rozwodzie wciąż ze sobą walczą, a ich syn czuje, że schodzi na dalszy plan. Niespodziewanie wspólne dojazdy do szkoły zbliżają Mikołaja z Tamarą. Ona też jest outsiderką, nie zamierza jednak grać roli ofiary. Chłopak lubi jej słuchać, ale... widzi tylko Blankę. Gdy ta najładniejsza dziewczyna    w klasie zaczyna z nim korespondować, jego życie nabiera barw. Jakie są intencje Blanki? Czy Tamara przekona Mikołaja do innego spojrzenia na świat? I do czego może doprowadzić poczucie odrzucenia?

opis:  https://lubimyczytac.pl/ksiazka/5049601/nastolatki-tez-nie-maja-lekko

Przytulamy Was mocno!