Nasza strona została odwiedzona 9202933 razy.

| sobota 27 kwietnia | 21:58:59
| sobota 27 kwietnia | 21:58:59

Dziś są imieniny: Zyty, Teofila, Felicji

Artykuły / III Festyn szkolny 2017

dodane w piątek 28 kwietnia 2017 r., przez Marek Wasiak

Tradycją naszej szkoły jest organizowany od kilku lat Festyn Szkolny- wcześniej odbywały się Prezentacje dla Rodziców.
 Impreza odbywa się co roku i ma na celu integrację środowiska lokalnego. Główną atrakcją spotkania są występy artystyczne uczniów, wspólny udział w zabawie, konkursach oraz zawodach sportowych organizowanych na terenie szkoły.  Dzięki Państwa uprzejmości            i zaangażowaniu możemy również skosztować smakołyków -domowych wypieków, gofrów, lemoniady i kiełbasek. Miło jest wspólnie spędzić czas i poszerzyć grono  znajomych, jednocześnie wspierając działania szkoły.
W związku z tym
Dyrektor Szkoły, Rada Rodziców oraz cała społeczność szkolna zwracają się do Państwa
 o wsparcie i pomoc w zorganizowaniu tegorocznego festynu, który odbędzie się
w dniu 10 czerwca 2017 roku.
Wszystkie fundusze pozyskane podczas organizowanego festynu przeznaczane zostaną na potrzeby szkoły.
Do tej pory udało się zrealizować następujące projekty:
- zakup aparatu fotograficznego
- zakup tablicy interaktywnej oraz projektora
- w tym roku, w związku z wprowadzeniem nowej podstawy programowej z zajęć komputerowych  i informatyki (programowanie z elementami robotyki),  Rada Rodziców Zespołu Szkół w Nekli podjęła decyzję o przeznaczeniu środków finansowych z tegorocznego festynu szkolnego na zakup pomocy dydaktycznych tj. robotów,  z których korzystać będą wszyscy uczniowie na ww. zajęciach.
Za dotychczasową współpracę i wszelką pomoc bardzo dziękujemy.
                                                                                                                           Aldona Kubacka

Załącznik:
1.    Informacje na temat wykorzystania robotów podczas zajęć komputerowych i informatycznych
Zgodnie z nową podstawą programową z informatyki, przedmiot będzie rozszerzony o elementy programowania, które będą realizowane już od najmłodszych klas.
Realizacja podstawy będzie odbywać się w kilku płaszczyznach, poczynając od poznawania elementów zestawu komputerowego, ich swobodnej obsługi, poznawania aplikacji graficznych i tekstowych, kształtowania umiejętności wyszukiwania informacji, baz danych oraz wielu innych, kończąc na programowaniu w aplikacjach obrazowych i tekstowych,   a także robotyce.
Robotyka jest kolejnym elementem poznawania przez uczniów nowoczesnych technologii. Uczniowie będą budowali roboty, programowali je przy wykorzystaniu aplikacji pracujących w systemach komputerów stacjonarnych a także mobilnych rozwiązaniach Android.
Wszystkie te elementy mają na celu rozwijanie zainteresowań informatycznych i technologicznych, które obecnie są wykorzystywane. Programowanie to bardzo kreatywny i rozwijający logiczne myślenie element informatyki.
Nowe wyzwania jakie niesie ze sobą podstawa programowa wymaga od strony technicznej dostosowania pracowni komputerowych i wyposażenia ich w niezbędne pomoce dydaktyczne.
Jedną z takich pomocy są roboty, które uczniowie będą samodzielnie montować i programować na różnych etapach nauczania. Wprowadzenie elementów robotyki i automatyki na zajęciach to bardzo dobry pomysł, który ma bezpośrednie odzwierciedlenie w otaczającym nas świecie.
Uczniowie już od najmłodszych lat poznawać będą tajniki nowoczesnych technologii, przez co będą ją lepiej rozumieć i w związku z tym lepiej z niej korzystać.
Niestety nowoczesne wyposażenie pracowni, jest bardzo kosztowne. Jednakowe komputery, które mają takie samo oprogramowanie to tylko jeden niezbędny element, dochodzą to tego jeszcze systemy wizualne, infrastruktura sieciowa oraz wiele innych elemenów i w tym przypadku roboty, które na pewno będą ogromnym źródłem wiedzy dla uczniów, jednocześnie uatrakcyjniając zajęcia.
Wszystkie te elementy składają się na podniesienie kluczowych kompetencji uczniów, którzy staną się świadomymi użytkownikami, potrafiącymi pracować w programach graficznych, tekstowych,  arkuszach kalkulacyjnych, bazach danych, będą potrafili napisać stronę internetową w języku HTML, będą także potrafili napisać programy lub dostosować je do własnych potrzeb a przy pomocy robotów będą rozumieli zasady automatyki i nowej technologii.