język_Migowy Szkoła Nekla BIP Szkoła Nekla
youtube Zespół Szkół w Nekli twitter Zespół Szkół w Nekli Szkolna Stacja Meteorologiczna - Zespół Szkół w Nekli

Nasza strona została odwiedzona 12285524 razy.

Zespół Szkół w Nekli    
  • Slajd 2
  • Slajd 1
Zespół Szkół w Nekli    
| niedziela 14 lipca | 19:31:54
  • pogoda nekla
  • stacja meteo nekla
| niedziela 14 lipca | 19:31:54

Dziś są imieniny: Ulryka, Bonawentury, Kamila

  • laboratoria przyszłości
  • Gsuite
  • Ucz się 1
  • Uczę się

Artykuły / WYCIECZKA DO TORUNIA, PIKNIK

dodane w wtorek 2 lipca 2024 r., przez Marek Wasiak

WYCIECZKA DO TORUNIA, PIKNIK

 

        Rankiem 11 czerwca 2024r.  wybraliśmy się na wycieczkę szkolną do Torunia. Droga upłynęła nam wyjątkowo przyjemnie, doskonale zabawiał nas pan Sławek.
W dobrych humorach powitaliśmy panią przewodnik i ruszyliśmy na „podbój Torunia”. Zobaczyliśmy średniowieczne mury obronne, Krzywą Wieżę, Katedrę św. Janów, Dom i Pomnik Mikołaja Kopernika, statuetkę Flisaka. Pokonując ulicę Ciasną, każdy mógł wykazać się sprawnością fizyczną, przechodząc najwęższym chodnikiem w mieście. W Planetarium wybraliśmy się w kosmiczną podróż, poznaliśmy dokładniej  różne planety. Sił nabraliśmy jedząc smakołyki w restauracji McDonalds . Następnie udaliśmy się do Muzeum Żywego Piernika. Tutaj każdy mógł wykazać  się swoim ukrytym talentem kulinarnym. Ugniataliśmy i wtapialiśmy piernikowe ciasto w drewniane, ozdobne foremki. Słuchaliśmy pouczającej gawędy o toruńskich piernikach, zapoznaliśmy się również z pracą piernikarza. Pachnące ciasteczka zabraliśmy na pamiątkę do domu. Mieliśmy też czas na zakup pamiątek
i korzennych łakoci.

         Popołudnie 19 czerwca spędziliśmy na łowisku u państwa Mullerów. Wielu

 z nas po raz pierwszy miało okazję łowić ryby. Dla najlepszych wędkarzy  były puchary, dyplomy i upominki. Na najwyższym stopniu podium  Antosia ze swoją rodziną. Bawiliśmy się, piekliśmy kiełbaski, kosztowaliśmy smakołyków przygotowanych przez naszych rodziców

         Mimo deszczowej pogody czas minął nam miło i przyjemnie.

Klasa III b

z wychowawczynią

Galeria zdjęć: WYCIECZKA DO TORUNIA, PIKNIK

Grupa uczniów pozuje d zdjęcia w tle pomnik
Grupa uczniów w tle wieża z zegarem
Grupa uczniów przy stole cukierniczym
Grupa dzieci przy stolecukierniczym, na środku Pani Nauczycielka
Po prawej stronie stoi mmężczyzna cukiernik po prawej uczennica, stoją przy stole
Wyroby cukierniczne w miseczkach
Po prawej stronie siedzi grupa dzieci, na śrosku stoi mężczyzzna z lewej strony kobieta
Meżyczyzna, piekarz stoi przy stole obok dzieci
© Copyright 2024 Zespół Szkół w Nekli
stopka strony - Szkoła w Nekli