| piątek 19 kwietnia | 20:05:54

Dziś są imieniny: Adolfa, Tymona, Leona

Artykuły / Podsumowanie akcji charytatywnych

dodane w wtorek 16 maja 2023 r., przez Marek Wasiak
„Jakże byłoby pięknie, gdyby każdy z nas mógł wieczorem powiedzieć:
dzisiaj zrobiłem gest miłości wobec drugiego”
Papież Franciszek

Każdy mały gest dobroci jest wielki dla potrzebujących. Idąc za tą myślą, poczyniliśmy kolejne kroki na drodze ku serdeczności. Jak wiadomo serdeczność to jedna z cech kultury osobistej. Jakie etapy wyznaczyliśmy na naszej drodze? Otóż Dzień Kobiet był okazją do przygotowania 387 przepysznych, kolorowych babeczek. Pozyskane pieniądze w kwocie 773 zł wpłaciliśmy na rzecz walczących mieszkańców Ukrainy.

W kwietniu zorganizowaliśmy kiermasz świąteczny. Dochód ze sprzedaży wielkanocnych ozdób i słodkości w wysokości 836 zł 50 gr, przeznaczony został dla głodujących afrykańskich dzieci.

Mydło to dla nas przedmiot codziennego użytku. Są jednak na mapie świata takie miejsca, w których jego posiadanie okazuje się swego rodzaju luksusem. Chcąc zmienić ten stan rzeczy zorganizowaliśmy akcję Podaj mydło. Już po raz kolejny sporą ilość mydełek (230szt.) wysłaliśmy do ubogich krajów Afryki.

Już wkrótce koniec roku szkolnego. Niech będzie to okazja do podjęcia kolejnego działania na rzecz ubogich. Zachęcamy do udziału w akcji Woreczek ryżu. To przedsięwzięcie ma być konkretną odpowiedzią i znakiem solidarności z potrzebującymi mieszkańcami Kenii
 i Ekwadoru. Wojna na Ukrainie doprowadziła do ograniczonej dostępności podstawowych produktów. Cierpią na tym najbardziej dzieci. Mieszkańcy tych rejonów są biedni. Zajmują się głównie uprawą roli, wykorzystując do tego jedynie prymitywne narzędzia. Ciężko pracują, by zapewnić sobie i swojej rodzinie choć jeden posiłek dziennie. Najmłodsi nie mają często co jeść, wymagają opieki i wsparcia.

Każda wpłata pod tytułem Woreczek ryżu zamieni się w konkretny projekt, w którym możemy mieć swój wkład. Rachunek jest prosty: woreczki ryżu to posiłki dla sierot i dzieci szkolnych, to także opieka medyczna i leki dla najmłodszych, to wreszcie edukacja  naszych afrykańskich rówieśników. Warto okazać odrobinę serdeczności, bo mały gest to wieka radość dla obdarowanych i obdarowujących!  Zachęcamy i zapraszamy wszystkich do finansowego wsparcia naszej akcji.

Dziękujemy za dotychczasowe Wasze zaangażowanie. Wiemy, że zawsze możemy na Was liczyć. Miłego i serdecznego oczekiwania wakacji!

Galeria zdjęć: Podsumowanie akcji charytatywnych

Podsumowanie akcji charytatywnych - Zdjęcie: 1/10