| niedziela 28 kwietnia | 18:04:58
| niedziela 28 kwietnia | 18:04:58

Dziś są imieniny: Piotra, Walerii, Witalisa

Artykuły / Międzygminny Konkurs Historyczny „Od niepodległości do niepodległości”

dodane w poniedziałek 24 kwietnia 2023 r., przez Marek Wasiak
Międzygminny Konkurs Historyczny
„Od niepodległości do niepodległości”

14 kwietnia w II LO w Swarzędzu odbył się  Międzygminny Konkurs Historyczny. Wzięło w nim udział 18 uczniów z 6 szkół podstawowych (Swarzędz, Kostrzyn, Zalasewo, Iwno, Paczkowo, Nekla).  Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Zuzanna Adamczyk z klasy 8e oraz Mateusz Zabłotny i Bartłomiej Żurek z klasy 8c. Konkurs polegał na rozwiązaniu testu, który składał się zarówno z zadań sprawdzających wiedzę faktograficzną, jak i umiejętności – korzystanie z mapy, analiza tekstów źródłowych, ikonografii i wykresów. Nasi uczniowie poradzili sobie wspaniale - Mateusz uzyskał IV miejsce, a Bartek - V.

W klasyfikacji drużynowej uczniowie naszej szkoły zajęli I miejsce!

W czasie, kiedy uczestnicy zmagali się z testem, opiekunowie spotkali się z p. Arkadiuszem Małyszką, który opowiadał o stanie wojennym i pracy w szkolnictwie w latach osiemdziesiątych. Natomiast gdy organizatorzy sprawdzali prace konkursowe, uczniowie wraz z opiekunami udali się do Swarzędzkiego Centrum Historii i Sztuki, gdzie odbyła się lekcja muzealna.

Uczniowie mieli też możliwość zobaczenia liceum, które być może wybiorą po zakończeniu edukacji w szkole podstawowej. Udział w konkursie był doskonałą okazją, aby ósmoklasiści mogli sprawdzić swoją wiedzę w innych okolicznościach niż na co dzień.

Jeszcze raz bardzo serdecznie gratuluję!

Galeria zdjęć: Międzygminny Konkurs Historyczny „Od niepodległości do niepodległości”

Międzygminny Konkurs Historyczny „Od niepodległości do niepodległości” - Zdjęcie: 1/11
Międzygminny Konkurs Historyczny „Od niepodległości do niepodległości” - Zdjęcie: 2/11
Międzygminny Konkurs Historyczny „Od niepodległości do niepodległości” - Zdjęcie: 3/11