| sobota 20 kwietnia | 12:42:22

Dziś są imieniny: Czeslawa, Agnieszki, Mariana

Artykuły / Tłumacz języka migowego online

dodane w piątek 26 listopada 2021 r., przez Marek Wasiak

Informacja dla osób głuchych i słabosłyszących.

Realizując zapisy ustawy z dnia 19.07.2019r. o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami oraz ustawy z dnia 19 sierpnia 2011 r. o języku migowym i innych środkach komunikowania się,  informujemy, że osoby głuche lub słabosłyszące mogą skorzystać  z pomocy tłumacza języka migowego online.

Skorzystanie z usługi jest bezpłatne i nie wymaga wcześniejszego umawiania się na wizytę.

Z usługi tłumacza j. migowego online można skorzystać w dwojaki sposób:

1. Poprzez zgłoszenie się ze swoją sprawą do siedziby szkoły, gdzie znajduje się oznakowane stanowisko z dostępem do usługi. Pracownik (za pośrednictwem komputera z kamerą) połączy się z tłumaczem j. migowego. Tłumacz będzie pośredniczył w rozmowie między klientem a pracownikiem. Rozmowa odbywa się w czasie rzeczywistym.
  2. Z usługi można także skorzystać nie wychodząc z domu. Wystarczy, posiadanie sprzętu komputerowego (komputer PC, laptop, tablet) wyposażonego w kamerę oraz podłączenie do Internetu.

Usługa dostępna jest po kliknięciu w ikonę,          która znajduje się z prawej stronie szkolnej witryny internetowej  www.szkola.nekla.pl/

Stacjonarne stanowisko znajduje się w sekretariacie Zespołu Szkół w Nekli, pokój nr 34.

Szczepańskiego 7

62-330 Nekla

e-mail: sekretariatzsp@gminanekla.pl

Galeria zdjęć: Tłumacz języka migowego online