język_Migowy Szkoła Nekla BIP Szkoła Nekla
facebook Zespół Szkół w Nekli
youtube Zespół Szkół w Nekli twitter Zespół Szkół w Nekli Szkolna Stacja Meteorologiczna - Zespół Szkół w Nekli

Nasza strona została odwiedzona 5284632 razy.

Zespół Szkół w Nekli    
  • Slajd 2
  • Slajd 1
  • pogoda nekla
  • stacja meteo nekla
| niedziela 23 stycznia | 01:55:38

Dziś są imieniny: Ildefonsa, Rajmunda

Do zakończenia roku szkolnego pozostało:

  • Gsuite
  • Roboty ZS Nekla
  • Ucz się 1
  • Uczę się

Artykuły / Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka;

dodane w sobota 20 listopada 2021 r., przez Kinga Weis

"Najłatwiej poznać ducha społeczeństwa,
poprzez sposób,
w jaki traktuje ono swoje dzieci."

Nelson Mandela 20 listopada to szczególny dzień – to rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. W tym dniu dzieci na całym świecie jednoczą się i podejmują różne działania mające na celu zwrócenie uwagi na fakt, że dziecko to też człowiek! Mały, często bezbronny, uzależniony od osób dorosłych, ale mający swoje potrzeby, uczucia i troski.

 

 W 1989 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych przyjęła uniwersalny dokument, gwarantujący wszystkim dzieciom na świecie ich prawa. Chronią one dzieci, ale i wspierają je w prawidłowym rozwoju. Znajomość praw pozwala najmłodszym uchronić się przed różnymi niebezpieczeństwami. Z drugiej strony daje im możliwość aktywnego uczestniczenia w procesach podejmowania decyzji, które ich dotyczą. Rolą dorosłych jest nie tylko dbanie o to, aby prawa dziecka były przestrzegane, ale także szerzenie wiedzy o prawach dziecka, w tym edukowanie kolejnych pokoleń dzieci i młodzieży.

Chwila refleksji:

https://www.youtube.com/watch?v=eOMgvrVYqoY

 


Kinga Weis - psychopedagog szkolny;

© Copyright 2022 Zespół Szkół w Nekli, strona Gimnazjum All Rights Reserved.
stopka strony - Szkoła w Nekli