| środa 24 kwietnia | 02:50:27

Artykuły / Pomaganie jest ważne

dodane w wtorek 19 października 2021 r., przez Anna Nowaczyk

Pomaganie jest ważne

Ktoś kiedyś powiedział, że „dobro do nas powraca” i … „ im więcej go dajesz, tym więcej dostajesz”, dlatego pomaganie jest ważne. Daje okazję do czynienia dobra i zmieniania naszego świata na lepsze.

Za nami prawie dwa miesiące nauki w nowym roku szkolnym. A my ? My nie tracimy czasu
 i działamy na  rzecz potrzebujących. I tak  z okazji Dnia Chłopca upiekliśmy i sprzedaliśmy  ponad 600 babeczek. W ten sposób zyskaliśmy 980 złotych.  Kwotę tę przeznaczyliśmy na adopcję szkoły w Kamerunie (300 zł) oraz pomoc dla Madagaskaru (630 zł). Kraj ten mierzy się z największą suszą od ćwierćwiecza. Malgaskie dzieci chodzą spać głodne lub piją tylko gorącą wodę, by się rozgrzać przed zimną nocą. Wspomogliśmy też Fundację na rzecz osób niewidomych i niepełnosprawnych POMÓŻ I TY ( 50 zł).

Dzień Nauczyciela był okazją do wypieku kolejnych babeczek. Zapotrzebowanie na słodkości było tak duże, że na bieżąco piekliśmy muffinki, żeby nasycić łasuchów. Dochód z nich wyniósł 1169 zł 50 groszy. Wsparliśmy akcję „Operacja Afryka” mającą na celu zebranie środków na operacje dla afrykańskich dzieci (584 zł 50 gr). Opieka medyczna na tym kontynencie jest pełnopłatna.

W Kamerunie trzeba zapłacić nawet za mydło, którym lekarz umyje ręce przed badaniem.

585 zł przeznaczyliśmy na leczenie Krzysztofa walczącego ze złośliwym nowotworem.

W tym roku uczniowie i rodzice przekazali pieniądze przeznaczone na kwiatki z okazji Dnia Nauczyciela na pomoc dla ciężko chorej Zuzi. Zasililiśmy  konto dziewczynki kwotą 4051 złotych. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w to szlachetne przedsięwzięcie. Kto potrafi dawać, może czuć się człowiekiem szczęśliwym! Dobrze, że jesteście!

Od 18 października rozpoczynamy akcję” Podaj mydło”. Mydełka trafią do najbiedniejszych mieszkańców Afryki. Prosimy o przynoszenie tych pachnących kosmetyków i gromadzenie ich
w kartonach na korytarzach lub w sali nr 3. Zbiórka potrwa do końca listopada. Liczymy na waszą życzliwość, ofiarność i dobroć.

Galeria zdjęć: Pomaganie jest ważne

Pomaganie jest ważne - Zdjęcie: 1/16