| czwartek 28 marca | 21:56:14

Artykuły / ETŚD 2021r.

dodane w poniedziałek 4 października 2021 r., przez Kinga Weis

Droga Społeczności Szkolna,

w tym tygodniu obchodzimy Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji, którego głównym organizatorem i koordynatorem jest Polskie Towarzystwo Dysleksji. Hasłem przewodnim tegorocznych obchodów ETŚD jest: "Jesteśmy różni – jesteśmy sobą".

W ramach działań wychowawczych i profilaktycznych realizowanych w naszej szkole, rozmawiać będziemy na temat:

• trudności wynikających z dysleksji rozwojowej,
  • różnych form pracy korekcyjno – kompensacyjnej,
  • mocnych stron i zasobów uczniów z dysleksją,
  • zainteresowań pozaszkolnych oraz przestrzeni, w której uczniowie osiągają sukcesy, bez względu na trudności edukacyjne;

Ponadto, w dniu 07.10.2021 r. obchodzić będziemy ustanowiony przez Europejskie Towarzystwo Dysleksji – Dzień Świadomości Dysleksji, w ramach którego omówimy czym jest dysleksja rozwojowa, w jaki sposób jest diagnozowana i jakich działań oczekujemy od ucznia, który otrzymał Opinię o specyficznych trudnościach edukacyjnych.

Kinga Weis -psychopedagog szkolny, terapeuta pedagogiczny;