BIP Szkoła Nekla

Zespół Szkół w Nekli
| poniedziałek 26 lipca | 17:49:15

Dziś są imieniny: Anny, Miroslawy, Grazyny

Do rozpoczęcia roku szkolnego pozostało:

• Wakacje1
  • Wakacje

Artykuły / NASZ REGION – TROPEM OSADNIKÓW OLĘDERSKICH

dodane w czwartek 24 czerwca 2021 r., przez Urszula Zielińska

NASZ REGION – TROPEM OSADNIKÓW OLĘDERSKICH

Dnia 23 czerwca 2021 roku odbyło się podsumowanie projektu: NASZ REGION – TROPEM OSADNIKÓW OLĘDERSKICH. Głównym celem projektu jest poznanie historii regionu związanej z osadnictwem olęderskim.
W 2005 roku przybyło do Nekli 12 gości z Australii, którzy bardzo chcieli zobaczyć ziemię swoich przodków. Wśród nich była pani Maary Cooper – inicjatorka naszego projektu i fundatorka nagród. Pani Maary zależy przede wszystkim na tym, aby to właśnie młodzi ludzie poznali historię osadnictwa olęderskiego, pielęgnowali lokalny patriotyzm i przekazywali pamięć o Olędrach z pokolenia na pokolenie.
Projekt podzielony był na trzy etapy. Do konkursów przystępowali uczniowie z klas VI, VII oraz VIII.
Pierwszy etap polegał na tym, że uczniowie przygotowywali prezentacje związane z historią Olędrów. Najpierw musieli oczywiście zebrać i poszukać odpowiednich informacji, a następnie wykorzystać zdobytą wiedzę i sporządzić ciekawe prace.
I miejsce zajęła Katarzyna Zdziabek z klasy 8 c.
II miejsce uzyskał Franciszek Osypiuk z klasy 6 b.
III miejsce zajęła Daria Pilachowska z klasy 7 b.
Kolejny etap to konkurs wiedzy o Olędrach, który odbył się 7 czerwca bieżącego roku. Pytania testowe przygotowane były na podstawie książki Nekielskie Olędry. W kręgu pracy, wiary i nadziei. Uczniowie, którzy uzyskali najlepsze wyniki:
I miejsce Wiktoria Musielak z klasy 6 b.
II miejsce (uzyskali taką samą liczbę punktów) Franciszek Osypiuk z klasy 6 b oraz Martyna Godycka – Ćwirko z klasy 6 c.
III miejsce Maciej Grabowski z klasy 8 c.
            Ostatni etap to przygotowanie ulotek zawierających najważniejsze informacje dotyczące historii osadnictwa olęderskiego.
I miejsce zdobyła Wiktoria Musielak z klasy 6 b.
II miejsce uzyskała Joanna Pałczyńska  z klasy 6 a.
III miejsce zdobyła Magdalena Wesołowska z klasy 8 a.
            Wyróżnienia przyznano także uczennicom Magdalenie Kaptur, Juliannie Kwiatkowskiej, Magdalenie Świdurskiej z klasy 8a oraz Martynie Józwiak z klasy 8b, które napisały list do Pani Maary i opowiedziały jej o naszych działaniach w ramach projektu.
Wszystkim bardzo serdecznie gratulujemy i zachęcamy do aktywnego uczestnictwa w projekcie  w kolejnym roku szkolnym 2021/2022.

Urszula Zielińska

Galeria zdjęć: NASZ REGION – TROPEM OSADNIKÓW OLĘDERSKICH

NASZ REGION – TROPEM OSADNIKÓW OLĘDERSKICH - Zdjęcie: 1/14
NASZ REGION – TROPEM OSADNIKÓW OLĘDERSKICH - Zdjęcie: 2/14
NASZ REGION – TROPEM OSADNIKÓW OLĘDERSKICH - Zdjęcie: 3/14
NASZ REGION – TROPEM OSADNIKÓW OLĘDERSKICH - Zdjęcie: 4/14
NASZ REGION – TROPEM OSADNIKÓW OLĘDERSKICH - Zdjęcie: 5/14
NASZ REGION – TROPEM OSADNIKÓW OLĘDERSKICH - Zdjęcie: 6/14
NASZ REGION – TROPEM OSADNIKÓW OLĘDERSKICH - Zdjęcie: 7/14
NASZ REGION – TROPEM OSADNIKÓW OLĘDERSKICH - Zdjęcie: 8/14
NASZ REGION – TROPEM OSADNIKÓW OLĘDERSKICH - Zdjęcie: 9/14
NASZ REGION – TROPEM OSADNIKÓW OLĘDERSKICH - Zdjęcie: 10/14
NASZ REGION – TROPEM OSADNIKÓW OLĘDERSKICH - Zdjęcie: 11/14
NASZ REGION – TROPEM OSADNIKÓW OLĘDERSKICH - Zdjęcie: 12/14
NASZ REGION – TROPEM OSADNIKÓW OLĘDERSKICH - Zdjęcie: 13/14
NASZ REGION – TROPEM OSADNIKÓW OLĘDERSKICH - Zdjęcie: 14/14
© Copyright 2021 Zespół Szkół w Nekli, strona Gimnazjum All Rights Reserved.
stopka strony - Szkoła w Nekli