| czwartek 25 kwietnia | 01:20:01

Artykuły / Udział w ogólnopolskim forum dla młodzieży - Digital Youth Forum

dodane w piątek 18 czerwca 2021 r., przez Marek Wasiak

Udział  w ogólnopolskim forum dla młodzieży - Digital Youth Forum

Dnia 10 czerwca uczestniczyliśmy w prelekcjach online dotyczących edukacji w zakresie bezpiecznego, kreatywnego i pozytywnego korzystania z internetu i nowych technologii.
Wśród wielu wykładów szczególną uwagę przykuły wystąpienia Bartka oraz Oli. Oboje są bardzo ciekawymi, młodymi ludźmi, zachęcającymi do wykorzystywania internetu w celu propagowania swoich zainteresowań. Ola uwielbia jazdę na rolkach, jest to jej prawdziwa pasja, natomiast Bartek – poruszający się przy pomocy charakterystycznych, czerwonych protez - pracuje w mediach społecznościowych i tam pokazuje, jak on i inne osoby z niepełnosprawnościami realizują swoje hobby. Z zainteresowaniem słuchaliśmy także wystąpienia pracownika biura Facebooka, który zdradzał sekrety internetu, a także prelekcji dr. Tomasza Rożka dot. anatomii fake’ów,  Nie można też było nie wsłuchać się w opowieść Janka Gawrońskiego – piętnastoletniego autystyka, mającego ,,milion pasji”, człowieka bardzo aktywnego społecznie, któremu bardzo zależy na tym, by ludzie wiedzieli, czy jest autyzm.
Udział w forum dostarczyło nam wiele emocji, inspiracji,  zwróciło naszą uwagę na rolę internetu i tego, w jaki sposób ,,dobrze” z niego korzystać.

Uczniowie klas 8