BIP Szkoła Nekla
facebook Zespół Szkół w Nekli
youtube Zespół Szkół w Nekli twitter Zespół Szkół w Nekli Szkolna Stacja Meteorologiczna - Zespół Szkół w Nekli

Nasza strona została odwiedzona 3992752 razy.

Zespół Szkół w Nekli    
  • Slajd 2
  • Slajd 1
  • pogoda nekla
  • stacja meteo nekla
| sobota 8 maja | 06:41:40

Dziś są imieniny: Stanislawa, Lizy, Wiktora

Do zakończenia roku szkolnego pozostało:

  • Żonkile

Artykuły / Dzień Książki;

dodane w piątek 23 kwietnia 2021 r., przez Kinga Weis
Droga Społeczności szkolna,

dzisiaj obchodzimy kolejny ważny dzień - Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Jest to święto wszystkich czytelników i ludzi związanych z książką i pisaniem. W załączniku zamieszczam Wam filmik pt. "Jak powstaje książka?", warto go obejrzeć, aby przekonać się, jak wiele osób zaangażowanych jest w powstanie jednej książki!
 
 Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich obchodzony jest w tym roku po raz 27.To święto wywodzi się z Katalonii, a po raz pierwszy zorganizowano je w 1926 roku. 23 kwietnia to ważna data w historii literatury światowej: data śmierci Cervantesa, urodzin i śmierci Szekspira. Zgodnie z tradycją katalońską tego dnia mężczyźni obdarowują swoje partnerki czerwoną różą, a one darują im książkę. W 1995 roku UNESCO ogłosiła 23 kwietnia Światowym Dniem Książki i Praw Autorskich.
 
 W związku z obchodami tego Dnia, UNESCO corocznie przyznaje tytuł "Światowej Stolicy Książki", dla miasta, które przygotowało najlepszy program promujący czytanie książek. Pierwszym miastem, które otrzymało ten zaszczytny tytuł, był Madryt.
 
 W tym roku Światową Stolicą Książki jest Tbilisi (Gruzja). Polski Komitet ds. UNESCO podkreśla, że "książka, bardziej niż kiedykolwiek dotąd, staje się źródłem siły do przezwyciężania przymusowej izolacji".
 
Kochani, życzę Wam, abyście odnaleźli w swoich zasobach książkę, która i Wam da dużo siły, przestrzeni do przezwyciężenia samotności, nudy i izolacji.
 
Z serdecznymi pozdrowieniami,
Kinga Weis – psychopedagog szkolny.

 

 

Pliki do pobrania

© Copyright 2021 Zespół Szkół w Nekli, strona Gimnazjum All Rights Reserved.
stopka strony - Szkoła w Nekli