Nasza strona została odwiedzona 9142081 razy.

| czwartek 18 kwietnia | 17:06:58
| czwartek 18 kwietnia | 17:06:58

Dziś są imieniny: Boguslawy, Apoloniusza

Artykuły / Krótka lekcja o złotówce i kubku ryżu.

dodane w poniedziałek 22 lutego 2021 r., przez Marek Wasiak

Krótka lekcja o złotówce i kubku ryżu.

Co można kupić za złotówkę? – pomyślmy przez chwilę.

Za złotówkę można kupić: lizaka, bułkę, wafelka, jabłko, torebkę budyniu, paczkę chusteczek higienicznych, świeczkę na tort urodzinowy i wiele innych drobnych produktów. Drobnych, bo stanowiących kroplę w oceanie naszych potrzeb.
          A czy zmartwilibyśmy się, gdybyśmy zgubili złotówkę? Chyba nie tak bardzo. Szybko zapomnielibyśmy o tej mało odczuwalnej stracie.
        A gdybyśmy tę złotówkę mieli komuś ofiarować? Bylibyśmy w stanie rozstać się z nią i to bez żalu? Czy raczej poprowadzilibyśmy wewnętrzny  monolog typu: „- Złotówka …hmm… -  przecież nie znajdę jej na drodze idąc do szkoły, nie rośnie na drzewie, nie spada z nieba… Jest moja i zrobię z nią, to co zechcę. A chcę dużo!”
          A gdybyśmy wiedzieli, że owa złotówka może uratować życie niejednego człowieka…  Niemożliwe? A jednak…
          Madagaskar, kraj w Afrycie Wschodniej dotknięty jest epidemią głodu. Sytuację pogarsza pandemia koronawirusa. Akcja Kubek ryżu za złotówkę ma być konkretną odpowiedzią i znakiem solidarności z potrzebującymi Malgaszami. Kubek ryżu oznacza , że w danym dniu będzie posiłek dla całej rodziny. Niesamowite, prawda?
          Weźmy zatem do ręki złotówkę, spójrzmy na nią inaczej niż zwykle – nie przez pryzmat własnych potrzeb, ale tych, których życie doświadcza biedą, głodem i ogromną niesprawiedliwością. Zamieńmy ją w złoto miłości.
          Nasze złotówki zbierać będziemy do skarbonki, którą otrzyma każda klasa.
Do akcji Kubek ryżu za złotówkę zapraszamy uczniów klas I-III i oddziały przedszkole, a także -za pośrednictwem dzieci - wszystkich (rodzeństwo, dziadków, babcie, wujków i ciocie), którzy pragną nieść pomoc potrzebującym.
    Czekamy na Wasze wsparcie do końca marca.