| czwartek 18 kwietnia | 20:09:46

Dziś są imieniny: Boguslawy, Apoloniusza

Artykuły / Wyprawa po choinkę

dodane w środa 2 grudnia 2020 r., przez Barbara Pawlak
Pachnąca lasem, żywa choinka to nieodłączna część nadchodzących świąt. Rozpoczął się grudzień – miesiąc, w którym wszyscy odczuwamy gorącą, świąteczną atmosferę. 2  grudnia przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do lasu po choinkę. W Ośrodku Edukacyjnym „Szumi Bór” spotkaliśmy się z p. Aleksandrą Osińską, która przybliżyła nam różne ciekawostki leśne. Dzieci wzbogaciły swoją wiedzę przyrodniczą na temat drzew i ich roli w drzewoterapii, roli ptaków żyjących w lesie, słuchały ciekawostek o życiu i zwyczajach owadów i różnych zwierząt zamieszkujących las. Z wielkim zainteresowaniem obserwowaliśmy las późną jesienią. Włączyliśmy się w dyskusję na temat przewagi żywej choinki nad sztuczną, gdzie trafnie argumentowaliśmy swoje ekologiczne poglądy. Mieliśmy również okazję zobaczyć plantację choinek, na której kilka lat temu sami braliśmy udział w sadzeniu drzewek. Do przedszkola wróciliśmy wzbogaceni o nowe przeżycia, nową wiedzę przyrodniczą i i piękną choinkę, która ozdobi naszą salę.

Galeria zdjęć: Wyprawa po choinkę

Wyprawa po choinkę - Zdjęcie: 1/12