| piątek 29 marca | 07:44:55

Artykuły / Profilaktyka;

dodane w piątek 20 listopada 2020 r., przez Kinga Weis
Droga Społeczności Szkolna

Dzisiaj obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Ten szczególny dzień jest doskonałą okazją do przypomnienia wszystkim, iż dzieci mają prawo do szczególnej troski i pomocy. To również rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka, najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych.

W ramach działań wychowawczych i profilaktycznych, uczniowie naszej szkoły poznają swoje prawa, aby je zrozumieć i świadomie z nich korzystać. Warto zaznaczyć, że upowszechnianie wiedzy o prawach dziecka nie jest wymierzone przeciwko rodzicom, tylko daje przestrzeń do rozmowy, na temat wzajemnych zobowiązań i szacunku. Prawa dziecka nie kolidują z prawami dorosłych, lecz się uzupełniają.

Z serdecznymi pozdrowieniami,
Kinga Weis – psychopedagog szkolny;