| sobota 20 kwietnia | 16:18:15
| sobota 20 kwietnia | 16:18:15

Dziś są imieniny: Czeslawa, Agnieszki, Mariana

Artykuły / Podaj mydło!!!

dodane w piątek 25 września 2020 r., przez Marek Wasiak

Podaj mydło!

Tak niedawno rozpoczęliśmy nowy rok szkolny! Po prawie półrocznej nieobecności w murach szkoły, nareszcie możemy cieszyć się wspólną obecnością. Koronowirus,  który spowodował -  i w dalszym ciągu powoduje -  wielkie zamieszanie  w naszej codzienności, pozbywa nas wielu rzeczy. I tak odbiera nam swobodę kontaktowania się z innymi, podróżowania, uczestniczenia w różnych wydarzeniach rodzinnych, kulturalnych, sportowych…  Jest przykrym doświadczeniem. Ale tak to właśnie jest, że na życie każdego człowieka składają się historie radosne i smutne. Z tych ostatnich starajmy się wyciągać wnioski, a kurczowo trzymajmy się tych pierwszych. Pielęgnujmy radość! „Radość  i miłość są skrzydłami wielkich przedsięwzięć”. Nie dajmy sobie ich podciąć! Koronowirus nie może zaatakować naszych serc. Nie może przeszkodzić nam w byciu dobrymi.
           Nasza szkoła od dawien dawna uczestniczy w rożnych akcjach charytatywnych. Mamy nadzieję, że i ten rok będzie w nie obfitował. Zapraszamy do pierwszej z nich.
           Fundacja Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio kontynuuje  akcję „Podaj Mydło”. W Afryce kostka mydła toaletowego kosztuje cztery złote, a dla wielu jest to dzienny zarobek. Brak higieny powoduje wiele chorób np. dur brzuszny, cholerę, ostre biegunki, czerwonkę. Można ich uniknąć poprzez staranne mycie rąk. Wiemy również, jak ważna to jest czynność w przypadku Covid – 19.                    Jedno małe mydełko może zmienić czyjeś życie. Twoje podarowane mydełko!
            Pachnące kostki wkładamy do pudełka znajdującego się przy portierni lub zanosimy do klasy nr 3. Akcja potrwa do końca października. Liczymy na Wasze dobre serce!

Dziękujemy za uwagę i życzymy wszystkiego najmilszego!