| czwartek 28 marca | 15:40:51
| czwartek 28 marca | 15:40:51

Dziś są imieniny: Anieli, Sykstusa, Jana

Artykuły / Narodoweg Program Rozwoj Czytelnictwa / Tworzymy historię na podstawie fragmentów ,,Magicznego drzewa"

dodane w piątek 8 grudnia 2017 r., przez Katarzyna Potejko
Dnia 22 września klasa VIa ,w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, na lekcjach języka polskiego głośno prezentowała fragmenty książki Andrzeja Maleszki ,,Magiczne drzewo".
       Uczniowie na podstawie informacji, jakie zdobyli podczas słuchania, redagowali opowiadania twórcze i charakterystyki postaci. Przenosili bohaterów w świat, który sami kształtowali. Następnie w grupach wykonali plakaty reklamujące książkę i zachęcające do jej przeczytania.
       W czasie lekcji szóstoklasiści wykazali się pomysłowością i twórczym myśleniem.