| piątek 29 marca | 07:12:52

Artykuły / Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych

dodane w wtorek 9 października 2018 r., przez Mateusz Jackowski

Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych

3 października na stadionie Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych. W każdej kategorii startowało po kilka szkół z całego powiatu wrzesińskiego.  Nasza szkoła wystawiła aż trzy reprezentacje i każda z nich zaprezentowała się wyśmienicie. Warunki do biegania tego dnia były bardzo ciężkie, bardzo silny zimny wiatr i przelotne opady nie pomagały młodym lekkoatletom. Jednak nasi reprezentanci stanęli na wysokości zadania! Najlepiej wypadli chłopcy z klas IV-VI, którzy pewnie wygrali swoją kategorię. Dziewczyny z klas IV-VI także pobiegły świetnie, ale ostatecznie minimalnie przegrały z rówieśniczkami z SSP6 Września i musiały zadowolić się srebrnymi medalami. Wyśmienicie w tym roku pobiegli również chłopcy startujący w kategorii  VII klas i starszych, którzy ukończyli swój bieg na II miejscu. Gdyby jednak nie splot niespodziewanych wypadków, podobnie jak ich młodsi koledzy, także wygraliby swoją rywalizację. Po zeszłorocznych sukcesach naszych biegaczy ( dziewczyny SP – I miejsce, chłopcy SP – II miejsce) tym razem było jeszcze lepiej. Wielkie gratulacje! Obie reprezentacje chłopców zapewniły sobie tym samym start w Mistrzostwach Województwa Wielkopolskiego, które już niedługo odbędą się na poznańskim hipodromie Wola. Powodzenia!

Skład reprezentacji:

Dziewczyny IV-VI

Magdalena Świdurska, Kaja Kozłowska, Patrycja Kramska, Julianna Kwiatkowska, Magdalena Wesołowska, Amelia Semkło, Magdalena Rogalska , Julia Leśniczak (rezerwa – Michalina Małek, Dorota Smorawska)

Chłopcy IV-VI

Michał Piechnicki, Olgierd Jackowski, Filip Nawrocki, Wojciech Mendzelewski, Oskar Grzybowski, Mateusz Wesołowski, Oskar Niedzielski, Łukasz Wiśniewski  (rezerwa – Eryk Jasiński)

Chłopcy VII, VII, IIIgim

Maciej Kwiatkowski, Tymoteusz Handkiewicz, Kacper Jóźwiak, Marcin Kluczka, Michał Mendzelewski, Wiktor Raźny, Filip Waliszka, Przemysław Świdurski, Łukasz Chojnacki, Mateusz Chojnacki (rezerwa – Łukasz Jasiński, Maciej Głowiński)

Agata Ignaszak, Mateusz Jackowski

Galeria zdjęć: Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych