| czwartek 28 marca | 10:12:14
| czwartek 28 marca | 10:12:14

Dziś są imieniny: Anieli, Sykstusa, Jana

Artykuły / Drodzy Rodzice...

dodane w czwartek 1 lutego 2018 r., przez Kinga Weis

Internetowy kurs dla rodziców Bezpiecznie Tu i Tam powstał po to, aby pomóc dorosłym w zapewnieniu małym internautom bezpieczeństwa online.

Jeśli zastanawiasz się, co robi Twoje dziecko w sieci, jak nauczyć je ostrożności i wspierać w rozwoju przy pomocy nowych mediów – ten kurs jest właśnie dla Ciebie.

Coraz młodsze dzieci rozpoczynają swoją przygodę z internetem – w sieci uczą się, bawią, poznają świat. Choć większość z nich sprawnie obsługuje urządzenia i chętnie testuje cyfrowe nowości, mali internauci nie zawsze wiedzą, jak bezpiecznie poruszać się po sieci. Zapewnienie dzieciom bezpieczeństwa online to wyzwanie dla każdego Rodzica. Dzięki kursowi dowiesz się, jak stawiać czoła internetowym zagrożeniom i pomóc dzieciom w świadomym korzystaniu z cyfrowego świata.

Jak działa kurs?

Kurs składa się z pięciu modułów tematycznych w formie Wyzwań, które rodzic może zrealizować po kolei w dowolnym czasie. Każdy moduł rozpoczyna się krótkim wideo i animacją, które w przystępny sposób prezentują podstawowe zagadnienia. Aby pogłębić wiedzę, warto zapoznać się z dodatkowymi materiałami edukacyjnymi, można też zadać pytanie ekspertowi poprzez specjalny formularz. Przejście jednego modułu kursu trwa około 20 minut. Korzystanie z kursu jest bezpłatne, a dla zalogowanych użytkowników dostępne są pamiątkowe certyfikaty, możliwość śledzenia postępów i konkursy.

Czego się dowiesz?

W ramach kursu poznasz podstawowe zasady bezpiecznego korzystania z internetu, dowiesz się jak pomóc dziecku unikać zagrożeń i jak reagować, gdy coś niepokojącego zdarzy się w sieci. Dzięki informacjom o tym, w jaki sposób i w jakim celu młodzi ludzie wykorzystują internet, lepiej poznasz i zrozumiesz świat online dzieci i młodzieży.

Bezpiecznie Tu i Tam

Internetowy kurs jest jednym z elementów kompleksowego programu społecznego Bezpiecznie Tu i Tam realizowanego przez Fundację Orange i Orange Polska, w ramach którego prowadzonych jest szereg inicjatyw edukacyjnych. Ich podstawowym celem jest zwiększenie bezpieczeństwa dzieci online oraz edukacja młodych internautów, ich rodziców i opiekunów w zakresie odpowiedzialnego korzystania z sieci. Więcej informacji o programie znajduje się na stronie: www.orange.pl/bezpieczenstwo. Projekty edukacyjne realizowane są w partnerstwie z Fundacją Dzieci Niczyje i NASK.