| czwartek 28 marca | 18:56:07

Dziś są imieniny: Anieli, Sykstusa, Jana

Artykuły / Projekt w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

dodane w sobota 25 listopada 2017 r., przez Mariola Wejherowska
   Dnia 28 kwietnia 2017 r. w klasie IIc gimnazjum został zrealizowany projekt pt. „Każdy bywa filozofem, gdy nad życiem myśli trochę”.
Cele:

-       wyjaśnienie terminu filozofia,

-       umiejętność pracy z tekstem,

-       dostrzeganie uniwersalnych wartości ważnych dla każdego człowieka,

-       próba odpowiedzi na różne trudne pytania, m. n. dotyczące życia, wiary, śmierci.

Realizacja projektu odbywała się w oparciu o prozę następujących twórców: M. Kozłowskiej, B. Kosmowskiej, K. Siesickiej, J. Greena, N. H. Kleinbaum, E. E. Schmitta. Efektem końcowym tych działań była prezentacja poszczególnych grup. Liderzy przedstawili ciekawe i często zaskakujące przemyślenia dotyczące życia, szczęścia, miłości , przyjaźni, wiary, przemijania, samotności, zrozumienia, tolerancji i śmierci.
Na podstawie materiałów przygotowanych przez uczniów powstała interesująca gazetka ścienna.

Mariola Wejherowska