| piątek 20 października | 18:22:41

Artykuły / Europejski Tydzień Kodowania

dodane w poniedziałek 9 października 2017 r., przez Zofia Konecka

Kodowanie z Ozobotem

Dzisiaj wystartował Europejski Tydzień Kodowania, który w tym roku trwa aż 2 tygodnie. Nasza szkoła bierze udział w tym ważnym wydarzeniu wykorzystując tym razem Ozoboty.

Zaczęło się tradycyjnie, czyli ćwiczyliśmy rękę w rysowaniu linii (poprawa sprawności manualnych dzieci), następnie pracowaliśmy na gotowych planszach uzupełniając trasy o odpowiednie kody (ćwiczenia sprawności manualnej + umiejętność rozwiązywania problemów i logicznego myślenia).
       Zgłębialiśmy tajniki programowania z użyciem kolorowych mazaków. Każdy układ kolorów był inną komendą, którą Ozobot później wykonywał. Dzieci bardzo chętnie i z dużym zainteresowaniem uczestniczyły w tych zajęciach. Na zajęciach uczniowie kolorowali gotowe lub rysowali własne trasy, zgodnie z zasadami “języka Ozobotów” (nie za cienka, nie za gruba, równa, bez ostrych zakrętów itd.). Mogli się poczuć jak prawdziwi, choć początkujący programiści.
       Obecnie wiele dzieci ma problem z koncentracją uwagi, nie potrafi się długo skupić na wykonywanym zadaniu. Jednak na zajęciach z Ozobotem każdy z uczniów pracował całą lekcję lub dłużej, pilnie rysując trasy, odczytując kody, rysując je starannie na trasie, umieszczając obok trasy zadania czy obrazki, śledząc ruch robota po linii.  Dzięki Ozobotom lekcje stają się bardziej angażujące i ciekawsze, dają uczniom dużą radość i satysfakcję.

Galeria zdjęć: Europejski Tydzień Kodowania

DSCN0085a.jpg
certificat code week.jpg
© Copyright 2017 Zespół Szkół w Nekli, strona Gimnazjum All Rights Reserved.