| piątek 20 października | 18:22:22

Artykuły / Spotkanie w banku

dodane w czwartek 5 października 2017 r., przez Natalia Sierszulska
          Uczniowie klasy IIIa rozpoczęli nowy tydzień od rozmów na tematy oszczędzania, planowania budżetu domowego i zastanawiania się nad tym, do czego potrzebne są pieniądze? Była to idealna okazja do tego, aby odwiedzić bank w Nekli i porozmawiać z profesjonalistą w dziedzinie zarządzania budżetem.
        Spotkaliśmy się z Panią dyrektor Banku Spółdzielczego w Kostrzynie, oddział w Nekli, aby przeprowadzić wywiad i dowiedzieć się, jak działa instytucja finansowa. Dzięki uprzejmości pracowników banku wiemy już, jaką szkołę należy ukończyć, aby móc pracować w tym zawodzie. Uzyskaliśmy odpowiedzi na pytania: Na czym polega praca w banku? Skąd w banku biorą się pieniądze? Czy praca w banku jest ciekawa? Czy dziecko może mieć konto w banku?
         Spotkanie z Panią Dyrektor rozwiało wiele naszych wątpliwości związanych z zarządzaniem budżetem oraz poznaniem specyfiki pracy w instytucji finansowej, za co serdecznie dziękujemy wszystkim pracownikom Banku Spółdzielczego w Kostrzynie, oddział w Nekli.
Uczniowie klasy IIIa z wychowawcą
© Copyright 2017 Zespół Szkół w Nekli, strona Gimnazjum All Rights Reserved.