Nasza strona została odwiedzona 9197158 razy.

| sobota 27 kwietnia | 17:09:12
| sobota 27 kwietnia | 17:09:12

Dziś są imieniny: Zyty, Teofila, Felicji

Artykuły / Powiatowy Konkurs Frazeologiczny

dodane w środa 10 maja 2017 r., przez Agnieszka Kotowicz

Dnia 10 maja 2017 roku w Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Nekli odbył się I Powiatowy Konkurs Frazeologiczny „Alfa i Omega”. Był on kontynuacją zeszłorocznego, gminnego konkursu o takiej samej nazwie. Do naszego gimnazjum przybyli zaproszeni goście – uczniowie z Targowej Górki, Miłosławia, Nowego Folwarku oraz Gimnazjum nr 2 we Wrześni wraz z opiekunami.

Konkurs składał się z dwóch części. Pierwszą stanowił test wiedzy. Uczestnicy mieli 45 minut na rozwiązanie zadań związanych z frazeologią. Drugą część konkursu stanowiły zadania grupowe. Uczniowie musieli zmierzyć się ze znanymi przysłowiami oraz wykonać plakat obrazujący jeden z wylosowanych frazeologizmów.

Pierwsze miejsce zajęła Hanna Górska (Nekla), drugie Faustyna Przybylska (Targowa Górka), a trzecie ex aequo Aneta Trocha (Miłosław) oraz Anna Waliszka (Nekla).

Zwyciężczyniom serdecznie gratulujemy, a wszystkim zaangażowanym w ten projekt, pragniemy złożyć ogromne podziękowania za wkład i poświęcony czas.

Agnieszka Kotowicz