| piątek 10 maja | 12:36:34
| piątek 10 maja | 12:36:34

Dziś są imieniny: Izydora, Antoniny, Symeona

Artykuły / Ludzie z pasją – spotkanie za architektem w II e i II a.

dodane w piątek 31 marca 2017 r., przez Hanna Stachowiak

Architektura jest integralną częścią naszego świata,  jakże fascynującą i wartą poznania. Planując spotkanie z architektem zastanawiałam się, czy edukacja architektoniczna dzieci ma sens? Czy należy edukować je w tym kierunku, czy nie są na to za małe? Ale przecież dzieci nie  dzielą świata na pojęcia, dla nich przyroda,  kultura, sztuka, architektura, technika to po prostu świat, który ich otacza. Zajmują się tym, co je w danym momencie zainteresuje. Z zapałem budują  z klocków, wznoszą imponujące budowle z piasku na plaży. Potrafią zachwycać się wspaniałymi zabytkami. A to przecież nic innego, jak  architektura. Dzieci wcale nie trzeba do niej namawiać, bo jest częścią ich świata.

Zajęcia z Panią Magdą Stachowiak - studentką czwartego roku Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej  to potwierdziły.

Podczas spotkania pani Magda zaprezentowała kilka swoich grafik, szkiców i projektów, które wywarły na nas ogromne wrażenie. Odpowiedziała  na wiele dociekliwych pytań, dzięki którym mogliśmy ją lepiej poznać. Dowiedzieliśmy się, że to kreatywność i możliwość działania  zainspirowały ją do podjęcia studiów na tym kierunku. Swój talent, pasję architektoniczną odkryła w gimnazjum.

Uczniowie poznali cechy, jakimi powinien charakteryzować się architekt. Nasz gość rozwija swój talent poprzez projektowanie coraz trudniejszych prac, zajmujących coraz większy obszar. Dużym wyzwaniem jest udział Pani Magdy w konkursach architektonicznych. Dzieci poznały kolejne etapy powstania projektu, dowiedziały się, że to żmudna, długotrwała praca wymagająca ogromnych pokładów cierpliwości. I właśnie cierpliwość, wrażliwość, poczucie estetyki, otwartość, inwencja , a przede wszystkim talent  powinny charakteryzować każdego architekta.

Pani Magdo. Serdecznie dziękujemy za wspaniałe, pasjonujące spotkanie. Pokazała nam Pani, iż należy iść przez świat z szeroko otwartymi oczami, uszami, z wyciągniętymi dłońmi, bo wielozmysłowe poznanie świata, przestrzeni daje najlepsze efekty.

Galeria zdjęć: Ludzie z pasją – spotkanie za architektem w II e i II a.

Ludzie z pasją – spotkanie za architektem w II e i II a. - Zdjęcie: 1/15
Ludzie z pasją – spotkanie za architektem w II e i II a. - Zdjęcie: 2/15