| piątek 10 maja | 03:53:32

Dziś są imieniny: Izydora, Antoniny, Symeona

Artykuły / Konkurs Czytelniczy "Poznajemy literaturę angielską" w Swarzędzu

dodane w czwartek 30 marca 2017 r., przez Elwira Przyjemska
30 marca 2017r. nadszedł dzień, podczas którego wysiłek, jaki włożyły uczennice naszego Gimnazjum w przygotowanie się do XV Konkursu Czytelniczego organizowanego przez Zespół Szkół nr 1 w Swarzędzu, miał zostać poddany próbie. Coroczny konkurs czytelniczy odbywa się pod nazwą „Poznajemy literaturę angielską” i ma na celu odkrywać talenty uczniów, motywować ich do samodzielnej i systematycznej pracy oraz do poszerzania wiedzy o kulturze i literaturze krajów angielskiego obszaru językowego. Naszą szkołę reprezentowały w tym roku: Barbara Górska, Natalia Polańska z klasy II oraz Łucja Piechnicka z klasy I Gimnazjum pod opieką Pani Elwiry Przyjemskiej. Możemy śmiało powiedzieć, iż dziewczyny w tym roku wywiązały się z powierzonych im zadań śpiewająco!

Konkurs co roku bierze na celownik innego prominentnego autora tworzącego w języku angielskim i skupia się na jego dziełach i treści jednej, wcześniej zadanej lektury. Tegoroczny wybór padł na słynnego autora powieści prawniczo-kryminalnych i jedną z jego najznamienitszych powieści „Raport Pelikana”. John Grisham napisał mnóstwo powieści poruszających ogromne moralne dylematy swoich bohaterów, rozgrywające się w salach sądowych. Na podstawie jego książek powstało równie dużo docenionych adaptacji filmowych.

Zatem pierwsza, indywidualna część konkursu, sprawdzała wiedzę uczestników z przeczytanej wcześniej lektury „Raportu pelikana”. Były to zadanie sprawdzające rozumienie ze słuchu oraz tekstu czytanego, znajomość treści lektury razem ze słownictwem z książki. Do tej części konkursu przystąpiła pełna aula uczniów, która pomieściła kilkudziesięciu uczestników. Po ponad godzinnych zmaganiach wyłoniono trzech zwycięzców. Z dumą donosimy, że miejsce III zajęła Barbara Górska, która dosłownie deptała kolegom po piętach:)!

Po przerwie przyszedł czas na drugą część zmagań. Mianowicie, zadania w trzyosobowych drużynach w konkursie z wiedzy filmowej wszystkich ekranizacji książek John’a Grisham’a. Uczniom przedstawiono kilkanaście pytań dotyczących znajomości twórców, aktorów i treści takich klasyków kina jak „Firma”, „Klient”, „Czas zabijania” czy „Zaklinacz deszczu”.

Dziewczyny zaopatrzone wcześniej w spore pliki materiałów do nauki, przygotowały się bez zarzutu, czego rezultatem było zajęcie II miejsca w Konkursie Wiedzy Filmowej!

Naszym zwyciężczyniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Zadowolone i zachęcone do przyszłorocznego udziału, wróciły ubogacone w wiedzę, dyplomy oraz nagrody rzeczowe:)

Galeria zdjęć: Konkurs Czytelniczy "Poznajemy literaturę angielską" w Swarzędzu

Konkurs Czytelniczy "Poznajemy literaturę angielską" w Swarzędzu - Zdjęcie: 1/10
Konkurs Czytelniczy "Poznajemy literaturę angielską" w Swarzędzu - Zdjęcie: 2/10