| poniedziałek 3 czerwca | 10:07:13

Dziś są imieniny: Leszka, Tamary, Karola

Artykuły / Potyczki Informatyczne

dodane w poniedziałek 13 marca 2017 r., przez Zofia Konecka
       28 lutego 2017 r. o godzinie 1000 w obu pracowniach komputerowych naszej szkoły  odbył się szkolny etap konkursu "Potyczki informatyczne".  Celem konkursu było rozszerzenie wiedzy i umiejętności informatycznych uczniów.
       Uczniowie w ciągu 45 minut zmagali się w samodzielnym rozwiązywaniu testu wyboru składającego się z 30 pytań, umieszczonych na platformie e - learningowej (on - line). Konkurs obejmował tematykę: oprogramowanie biurowe (Microsoft Excel), systemy operacyjne (Microsoft Windows), urządzenia techniki komputerowej (zestaw komputerowy), algorytmy (Scratch), strony internetowe (HTML).
       Do II etapu (końcowego) przechodziło  tylko 10 uczestników z najwyższymi wynikami z całego powiatu. Zadania były dosyć skomplikowane i obejmowały zagadnienia, które przerabiane są dopiero w drugim półroczu. Niestety w tym roku z naszej szkoły nikt nie zakwalifikował się do finału.
       W konkursie z Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Nekli brało udział 28 uczniów z klas pierwszych. Byli to: Alicja Babraj, Łukasz Chojnacki, Jakub Gendera, Maurycy Godycki-Ćwirko, Mikołaj Grabowski, Eunika Herman, Dominika Jakubiak, Julia Grębka, Mateusz Kaliński, Maciej Kwiatkowski, Dorota Adamczewska, Klaudia Durczak, Agata Balcerzak, Agnieszka Wiśniewska, Amadeusz Jasiński, Filip Waliszka, Malwina Mikucka, Edyta Owsianny, Jakub Prętkowski, Alicja Tomaszewska, Zuzanna Plamowska, Maja Wojciechowska, Marta Wiśniewska, Amelia Łakoma, Łucja Piechnicka, Kamila Kubiak, Natalia Kubiaczyk i Aleksandra Światły.

Wszystkim uczestnikom  serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie.

Zofia Konecka i Marek Wasiak

Galeria zdjęć: Potyczki Informatyczne