Nasza strona została odwiedzona 11985528 razy.

| poniedziałek 3 czerwca | 21:09:34
| poniedziałek 3 czerwca | 21:09:34

Dziś są imieniny: Leszka, Tamary, Karola

Artykuły / 21 lutego - Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

dodane w środa 1 marca 2017 r., przez Izabela Grzegorczyk
          Dzień Języka Ojczystego ustanowiono w 1999r., by podkreślić różnorodność językową i kulturową świata. Cel to także zwrócenie uwagi na łączące się z nauką języka ojczystego kwestie tożsamości narodowej.
          W związku z tym, dla uczniów klas IV-VI, po raz kolejny, zorganizowano potyczki językowe. Rozwiązując rozmaite zadania, dzieci rozwijały sprawności językowe, wykorzystywały zdobytą wiedzę w praktyce oraz poszerzały wiedzę o języku polskim. Przedstawiciele klas zmagali się z ortografią i interpunkcją, poprawiali błędy językowe, wykazywali się umiejętnością czytania ze zrozumieniem, znajomością przysłów i frazeologizmów. Ponadto udowodnili, że literatura dla dzieci i młodzieży nie jest im obca.
          Spotkanie miało charakter zabawy, jednak jury postanowiło wyróżnić grupę, która zdobyła najwięcej punktów, czyli uczennice klasy Va - Amelię, Kalinę i Marysię.
            Bardzo się cieszymy, że uczniowie naszej szkoły pielęgnują, dbają o kulturę języka polskiego!

D. Maciejewska, A.Kotowicz, I. Grzegorczyk