| poniedziałek 3 czerwca | 07:25:41

Artykuły / PIERWSZA POMOC

dodane w czwartek 26 stycznia 2017 r., przez Katarzyna Kulczak

PIERWSZA POMOC

Często bywa tak, że o ludzkim życiu decydują sekundy. Dzieci bywają świadkami wypadków jakie szykuje nam zły los. To od ich szybkich i rozsądnych decyzji o pomocy drugiemu człowiekowi zależy tak wiele. Ważne jest uświadomienie najmłodszych przez osoby dorosłe jak postąpić w takiej chwili. Uczniowie doskonale wiedzą jak korzystać z telefonu i znają numery alarmowe oraz potrafią przekazywać istotne informacje o zdarzeniu. Zaprosiliśmy do naszej klasy druhnę Panią Ewę Kuszak opiekuna Młodzieżowej Ochotniczej Drużyny Pożarniczej przy OSP w Nekli, aby przeprowadziła szkolenie właśnie na temat udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym w wypadkach. Bezpieczeństwo to bardzo ważna rzecz i musimy pamiętać, aby unikać sytuacji ryzykownych dla naszego zdrowia i życia. Wystarczy rozsądek, rozwaga i wyobraźnia, aby nie narażać siebie i innych na nieszczęście. Powtarzanie i utrwalanie wiedzy przynosi dobre efekty. Życzmy sobie, aby takie sytuacje nigdy nie przytrafiały się w naszym życiu. Wiedzieć co zrobić i jak postąpić jest bezcenne.

Serdecznie dziękujemy za przekazanie wiedzy  – uczniowie klasy III c z wychowawcą.

Galeria zdjęć: PIERWSZA POMOC

PIERWSZA POMOC - Zdjęcie: 1/6