| niedziela 28 kwietnia | 00:27:30

organizowanego przez Szkołę Podstawową im. Marii Konopnickiej w Nekli

„Drzewo życia”

I.Cele konkursu:

1.Podnoszenie sprawności językowej wśród młodzieży.

2.Budzenie i rozwijanie zainteresowań językiem ojczystym.

3.Integrowanie środowisk szkolnych.

1. Wdrażanie uczniów do pracy samokształceniowej.
  2. Rozbudzanie zainteresowania twórczością i życiem Gustava Klimta oraz poetów wykorzystujących te same motywy w kulturze.
  3. Zakres materiału.

Uczniowie biorący udział w konkursie proszeni są o przygotowanie wybranego wiersza lub fragmentu prozy nawiązującego do obrazu Gustava Klimta Drzewo życia  (motywy drzewa, ludzkiego losu, przyrody, twórczości Gustava Klimta itp.).

III. Zasady konkursu:

1.Konkurs skierowany jest dla uczniów klas VI, VII i VIII szkół podstawowych z gminy Nekla.

2.Prezentacje recytatorskie nie mogą być  wzbogacone o środki teatralne (ruch, gest, rekwizyty, podkład muzyczny).

1. W skład jury będą wchodzić opiekunowie – przedstawiciele szkół.
  2. Jury będzie oceniać dobór tekstu do możliwości uczestnika, interpretację, kulturę słowa i ogólny wyraz artystyczny.
  3. Każdą szkołę reprezentuje maksymalnie troje uczniów z klas VII i VIII. Proporcjonalnie do ilości oddziałów w szkole.
  4. Termin i miejsce.

Miejscem przeprowadzenia konkursu jest Zespół Szkół w Nekli – Artystyczna Piwnica.

Termin konkursu: 08.05.2024r.

Regulamin Gminnego Konkursu Plastyczno-Recytatorskiego

organizowanego przez Szkołę Podstawową im. Marii Konopnickiej w Nekli

Drzewo życia”

1. Cele konkursu:
  2. Inspirowanie do doskonalenia umiejętności artystycznych.
  3. Rozwijanie kreatywności i wyobraźni plastycznej poprzez twórczą interpretację dzieła malarskiego.
  4. Propagowanie zdolności plastycznych.
  5. Integrowanie środowisk szkolnych.
  6. Uczestnicy konkursu:

Adresatami konkursu są uczniowie klas VI, VII i VIII szkół podstawowych w  gminie Nekla.

III. Praca konkursowa:

ZADANIE

Uczniowie biorący udział w konkursie proszeni są o wykonanie pracy plastycznej nawiązującej do obrazu Drzewo życia Gustava Klimta.

Gustav Klimt był austriackim malarzem symbolizmu i jednym z najbardziej znanych przedstawicieli Secesji Wiedeńskiej. Jego prace słyną ze swojego charakterystycznego stylu, który łączy elementy dekoracyjne, ornamentykę i symbolikę z intensywnym wykorzystaniem koloru, zwłaszcza złota.

Obraz Drzewo życia jest wyrazem jego niezwykłej wizji natury i symboliki. Na płótnie ukazane jest potężne drzewo, które jest metaforą życia, harmonii, nieustannej przemiany oraz nierozerwalności człowieka z przyrodą. Kompozycja obrazu jest misterna i pełna detali. Gałęzie drzewa splatają się w zwiewny wzór, tworząc zawiłą sieć połączeń.

TECHNIKA - dowolna

FORMAT - A3

1. Praca konkursowa powinna być wykonana samodzielnie i nie może być prezentowana w innych konkursach plastycznych.
  2. Praca na odwrocie powinna zawierać metryczkę: imię i nazwisko ucznia, klasa, nazwa szkoły.
  3. Każdy uczestnik konkursu może przygotować tylko jedną pracę konkursową.
  4. Harmonogram konkursu:
  5. Prace należy składać u nauczyciela plastyki p. Katarzyny Wojtkowiak do dnia 26 kwietnia 2024 r.
  6. Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród laureatom odbędzie się podczas Gminnego Konkursu Recytatorskiego "Drzewo życia" w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Nekli 8 maja 2024 r.
  7. Kryteria oceny:
  8. Zgodność pracy z tematyką konkursu.
  9. Samodzielność, oryginalność i kreatywność w ujęciu tematu.
  10. Walory artystyczne, m.in. kompozycja, perspektywa, kolorystyka, estetyka, technika wykonania.
  11. Nagrody:
  12. Komisja Konkursowa przyzna trzy nagrody oraz wyróżnienia za najlepsze prace plastyczne. Laureaci otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe.
  13. Prace wszystkich uczestników konkursu zostaną wyeksponowane podczas uroczystości wręczenia nagród na gazetce Artystycznej Piwnicy Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Nekli.

VII. Postanowienia końcowe:

1. Zgłoszenie jest jednoznaczne z akceptowaniem warunków Regulaminu Konkursu.
  2. Wszystkie prace zgłoszone do konkursu stają się własnością organizatora. Autorzy przenoszą na organizatorów prawa autorskie, tj. prawa do publikacji drukiem, prawa do przenoszenia dzieła na nośniki elektroniczne, prawa do publikacji w Internecie i prezentacji na wystawach.
  3. Prace niezgodne z regulaminem, nie będą brane pod uwagę.

Galeria zdjęć: Gminny Konkurs Plastyczno-Recytatorski

Gminny Konkurs Plastyczno-Recytatorski - Zdjęcie: 1/1