| czwartek 2 maja | 03:40:40
| czwartek 2 maja | 03:40:40

Dziś są imieniny: Zygmunta, Atanazego, Anatola

Artykuły / Wernisaż wystawy fotografii Krzysztofa Chomicza "Tylko dla orłów"

dodane w poniedziałek 26 lutego 2024 r., przez Marek Wasiak
Wernisaż wystawy fotografii Krzysztofa Chomicza "Tylko dla orłów"

Szczegóły na plakacie autorstwa Jacka Papli.
Krzysztof Chomicz to człowiek wielu talentów.
Absolwent „Szkoły Orląt” w Dęblinie. Historyk z wykształcenia. Obronił pracę magisterską „Awifaunistyczny pierwowzór orła w godle państwa polskiego” na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach. Absolwent Wrocławskiego Uniwersytetu Przyrodniczego na kierunku hodowla koni i jeździectwo. Prowadził stadninę koni huculskich „Chomiczówka”. Fotograf przyrody, autor 17 filmów przyrodniczych dla Planet Plus i TVP . Ma w dorobku ponad 30 wystaw fotograficznych w wielu galeriach polskich. Systematycznie prezentuje swoje prace w Niemczech. Wielkim sukcesem była wyróżniona w Wielkim Konkursie Fotograficznym National Geographic praca ”Tango orłów”, która zostanie zaprezentowana na naszej wystawie. Zasłynął w mediach spektakularną akcją ratowania orła bielika z bagna. Jest autorem albumów fotograficznych „Świnoujście. Wodna Kraina”, „Polowanie z bielikiem”, „Zimorodek”, „Bielik - perła wielkopolskich parków krajobrazowych”, „Cuda natury delty Świny”.
Ostatnio pasjonuje się historią Czerniejewa, przygotowując monografię tej pięknej miejscowości.

Galeria zdjęć: Wernisaż wystawy fotografii Krzysztofa Chomicza "Tylko dla orłów"

Wernisaż wystawy fotografii Krzysztofa Chomicza "Tylko dla orłów" - Zdjęcie: 1/1