| czwartek 9 maja | 23:28:33

Dziś są imieniny: Bozydara, Grzegorza, Karoliny

Artykuły / Wojewódzki Finał w Lekkoatletycznym Festiwalu Sztafet

dodane w niedziela 16 października 2022 r., przez Marek Wasiak
III miejsce w Wielkopolsce !
W dniu 6 października na stadionie w Poznaniu odbył się wojewódzki finał w Lekkoatletycznym Festiwalu Sztafet. Organizatorem zawodów pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego oraz Wielkopolskiego Kuratora Oświaty w Poznaniu był Szkolny Związek Sportowy „Wielkopolska”. W ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej brązowy medal w sztafecie szwedzkiej chłopców zdobyła Szkoła Podstawowa z Nekli! W zawodach rywalizowały najlepsze zespoły sztafetowe na dystansach 4x100 metrów, 4x400 metrów i w sztafecie szwedzkiej 100-200-300-400 metrów. W finale wojewódzkim wystartowały najlepsze szkoły z zawodów rejonowych i powiatowych. W sumie na poznańskim Golęcinie rywalizowało 120 sztafet ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Naszą szkołę po sukcesach na etapie rejonowym reprezentowały dwie sztafety chłopców - podopieczni pana Huberta Nowackiego oraz pana Mateusza Jackowskiego. W rywalizacji sztafet 4x100 metrów nasi młodzi sprinterzy zajęli bardzo dobre 10 miejsce w województwie. Niesamowitej natomiast rzeczy dokonali nekielscy chłopcy startujący w sztafecie szwedzkiej – po wspaniałym biegu zajęli III miejsce w Wielkopolsce i z rąk Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka odebrali brązowe medale.
Wielkie brawa i gratulacje!

Skład reprezentacji:
Sztafeta 4x100 metrów – Kacper Jung, Karol Handkiewicz, Paweł Waliszka, Sebastian Czapliński.
Sztafeta szwedzka 100-200-300-400 metrów – Igor Mikucki, Adam Nowakowski, Olgierd Jackowski, Krzysztof Baum.

Galeria zdjęć: Wojewódzki Finał w Lekkoatletycznym Festiwalu Sztafet

Wojewódzki Finał w Lekkoatletycznym Festiwalu Sztafet - Zdjęcie: 1/2