| czwartek 28 marca | 12:16:53

Dziś są imieniny: Anieli, Sykstusa, Jana

Artykuły / Pakiet Office 365 dostępny dla naszych uczniów

dodane w piątek 3 kwietnia 2020 r., przez Marek Wasiak
 Uprzejmie informujemy o uruchomieniu usługi Office 365, w ramach której każdy uczeń naszej szkoły będzie miał dostęp do pakietu biurowego w ramach usługi Office 365. W ten sposób każdy pracując w chmurze może, skorzystać z najnowszej wersji Word, Excel, PowerPoint, Outlooka. Najprostszym sposobem uzykania dostępu jest posiadanie konta Ucznia w ramach Edziennika. Znajduje się tam zakładka Dostęp Office 365, gdzie znajdziemy logi oraz hasło pierwzego logowania. Następnie przechodzimy na stronę www.portal.office.com, wybieramy opcję zalogujm wpisujemy login oraz hasło. Hasło jednorazowe zmieniamy na swoje indywidualne.

Jeżeli ktoś nie ma konta uczniowskiego w ramach Edziennika, to albo mogą Państwo takie załozyć w tym celu wychowawcy należy przesłać e-mail dziecka celem dopisania do Edziennika l(trzeba aktywować konto podobnie jak konto rodzica, celem ustawienia hasła) lub proszę powiadomić wychowawcę celem uzyskania loginu i hasła jednorazowego do usługi Office 365. W takim przypadku przekażę wychowcy login z hasłem jednarazowym, które trzeba będzie zmienić.

Usługa jest całkowice bezpłatna i będzie ona aktywna do końca roku szkolnego, 31 sierpnia 2020r.Uczniowie zyskują w ten sposób, dostęp do najnowszej platformy biurowej, którą mogą wykorzstywać w chmurze na róznych urządzeniach.
Myślę, że usprawni to przygotowywanie i opracowywanie zadań.

W razie pytań proszę o kontakt.

Marek Wasiak