| czwartek 25 kwietnia | 01:53:09

Dziś są imieniny: Marzeny, Klaudiusza, Marii

Artykuły / INNOWACJA PEDAGOGICZNA;

dodane w piątek 3 kwietnia 2020 r., przez Kinga Weis

Podsumowanie INNOWACJI PEDAGOGICZNEJ „Świat w kolorze niebieskim – zrozumieć autyzm” realizowanej w formie zdalnej, w dniach 30.03.2020r. - 03.04.2020r.

• Innowacja skierowana była do uczniów klas III Zespołu Szkół w Nekli;

• Głównym celem innowacji było upowszechnianie i pogłębianie wśród uczniów wiedzy na temat zaburzeń ze spektrum autyzmu, kształtowanie postaw szacunku, tolerancji i akceptacji osób z autyzmem oraz przedstawienie uczniom najczęstszych wyzwań społecznych, komunikacyjnych i sensorycznych z jakimi mierzą się osoby z ASD.

Realizacja innowacji została dostosowana do obecnej sytuacji epidemiologicznej i przedstawiona uczniom za pośrednictwem platformy eSzkoła – DYSK. Z uwagi na dużą ilość zajęć obowiązkowych, związanych z realizacją podstawy programowej, przyjęła formę zadań dodatkowych tzw. ”dla chętnych”.

Liczymy jednak na to, że w przyszłości uczniowie powrócą jeszcze do materiałów, które zostały przez nas zgromadzone, w ramach samokształcenia lub w trakcie lekcji wychowawczych.

Serdecznie dziękujemy za współpracę i zaangażowanie.

Z wyrazami szacunku,

Kinga Weis – psychopedagog,