| wtorek 23 kwietnia | 12:19:25

Dziś są imieniny: Jerzego, Wojciecha

Artykuły / Motywacja;

dodane w poniedziałek 23 marca 2020 r., przez Kinga Weis
Drogi uczniu, jak skutecznie mobilizować się do nauki w domu?

1. Trzymaj się zasad dnia, tych samych co w dni nauki szkolnej! Wstawaj codziennie o tej samej porze. Rytm dnia pomaga się dobrze zorganizować.

2. Wyobraź sobie, że zaraz wychodzisz do szkoły: umyj się, ubierz, zjedz śniadanie i już jesteś gotowy na nowe wyzwania!

3. Przygotuj sobie miejsce do pracy. Wyłącz niepotrzebne sprzety tj. TV, zniweluj ilość rozpraszających przedmiotów, bodźców.

4. A teraz zaloguj się i sprawdź, co Twoi nauczyciele przygotowali dla Ciebie na dziś!

5. Zaplanuj i zapisz, co masz dzisiaj do zrobienia.

6. Pamiętaj o przerwach! Nasz mózg pracuje najbardziej sprawnie na początku naszej aktywności i na etapie końcowym. Dlatego przerwy są bardzo uzasadnione. Ważne, abyś w tym czasie nie korzystał/ła z telefonu, nie włączał/ła ulubionego serialu... to bardzo wciąga i później trudno wrócić do lekcji.

7. Pij wodę, wietrz pokój! Zadbaj o umysł i ciało.

8. Wykreśl wszystko z listy, co udało Ci się wykonać! Super! Dajesz radę!

9. A teraz nagroda - masz chwilę dla siebie! Pamiętaj tylko: #ZOSTAŃWDOMU!!!
  10. Jeżeli potrzebujesz motywacji zewnętrznej, jeżeli odczuwasz potrzebę porozmawiania o tym, co się wokół Ciebie dzieje – daj znać za pośrednictwem e- dziennika! Jestem do Waszej dyspozycji! Możemy się spotkać za pośrednictwem Skype!

Pozdrawiam Was bardzo serdecznie i trzymam za Was mocno kciuki!
Powodzenia – Kinga Weis;