| czwartek 18 kwietnia | 15:11:08

Artykuły / MINDFULNESS - Trening uważności;

dodane w środa 18 marca 2020 r., przez Kinga Weis
Mindfulness czyli trening uważności;

Uważność, czyli modne ostatnio mindfulness, to nic innego jak szczególny rodzaj świadomej uwagi, która jest kierowana na "tu i teraz". Dzięki niej można się lepiej skontaktować ze swoim ciałem, które w obecnej sytuacji, związanej z ogłoszoną pandemią, przymusową kwarantanną – brakiem ruchu -  może być napięte, zmęczone, obolałe, a także ze swoim umysłem, który w natłoku myśli i lęków, nie ma kiedy się zresetować i odpocząć.

Z pomocą przychodzi nam książka Eline Snel "Uważność i spokój żabki". Jej autorka pracuje, jako terapeutka i trenerka. Od 1990 roku prowadzi kursy medytacji i mindfulness. Szkoli uważności dorosłych, młodzież i dzieci.
Książka ta, zawiera przykłady 11 prostych ćwiczeń, dzięki którym można się wyciszyć, uspokoić, zrelaksować ciało i ukoić zmysły. Ćwiczenia, nagrane na płycie CD, pozwalają na chwilę oderwać się od stresującej rzeczywistości. Doskonałym pomysłem jest porównanie dziecka do żabki, która też skacze a jej nogi i ręce chcą się ciągle poruszać. Z czasem jednak powinno się ono uspokoić i być uważne. Właśnie jak żabka.
A więc zamieńmy się na chwilę w małe żabki i spróbujmy wykonać przykładowe ćwiczenia. Zapraszam Was do wsłuchania się w własne ciało i umysł…

Drodzy rodzice, zapraszam Was do zagłębienia się w temacie – MINDFULNESS.
Trening uważności, może okazać się wspaniałym sposobem na wspólne spędzanie czasu z naszymi milusińskimi.

Kinga Weis – psychopedagog szkolny;