| piątek 26 kwietnia | 20:50:38

Artykuły / Psychoedukacja;

dodane w wtorek 17 marca 2020 r., przez Kinga Weis

Drodzy uczniowie,

w związku z zaistniałą sytuacją, spowodowaną zagrożeniem epidemiologicznym, zawieszono wszystkie zajęcia edukacyjno – wychowawcze realizowane na terenie szkoły. Pomimo tego, motywujemy Was do aktywnej działalności edukacyjnej, rozwijającej Wasze pasje i zainteresowania. To odpowiedni czas na przeczytanie kilku zaległych książek, obejrzenie filmów, utrwalenie tabliczki mnożenia...Ponad to informuję, że w zakładce PEDAGOG znajdziecie niebawem materiały i informacje psychoedukacyjne, które mogą okazać się ciekawą alternatywą oraz motywatorem do działania i pracy nad sobą.

Serdecznie zapraszam do śledzenia strony internetowej szkoły.

Kinga Weis – psychopedagog szkolny;

Warte obejrzenia: TVP KULTURA:

18.03.2020 r. (środa)

• godz. 13.00 „Panna Nikt”;

Historia piętnastoletniej Marysi, która pod wpływem dwu koleżanek wyrzeka się swego kodeksu moralnego i ukształtowanych przez tradycję poglądów na życie.

• godz. 16.00 „W pustyni i w puszczy” odc. 3;

19.03.2020 r. (czwartek)

• godz. 13.00 „Katarynka” - lektura obowiązkowa;

Bohaterką filmu jest niewidoma dziewczynka i mieszkający naprzeciwko sąsiad, który pod wpływem jej nieszczęścia zmienia stosunek do świata.

• godz. 13.25 „ Antek”

Kilkuletni Antek mieszka z matką w nadwiślańskiej wsi. Pragnie budować wiatraki. Zmuszony brakiem pieniędzy do porzucenia szkoły i odesłany przez kowala z terminu postanawia wyruszyć do miasta.

• godz. 15.40 „W pustyni i w puszczy” odc. 4;

20.03.2020 r. (piątek)

• godz. 16.15 „Mały Książe” - lektura obowiązkowa;

Na amerykańskich przedmieściach dziewczynka poznaje historię małego księcia. Wysłuchuje jej od dawnego przyjaciela chłopca z dalekiej asteroidy - lotnika, który obecnie jest jej sąsiadem.

Co powinniśmy wiedzieć o koronawirusie?