| czwartek 18 kwietnia | 17:47:12

Artykuły / XIX Podsumowanie Konkursów Matematycznych w powiecie wrzesińskim

dodane w czwartek 30 maja 2019 r., przez Anna Frąszczak

XIX Podsumowanie Konkursów Matematycznych w powiecie wrzesińskim

30 maja w Samorządowej Szkole Podstawowej nr 6 im. Jana Pawła II we Wrześni po raz 19. odbyło się Podsumowanie Powiatowych Konkursów Matematycznych. Na miejscu zebrali się wszyscy nagrodzeni, od drugich klas szkół podstawowych, aż po ostatnie klasy szkół ponadgimnazjalnych. Za swoje osiągnięcia w różnych konkursach matematycznych – m.in. Kangur, Złota Żaba, Powiatowy i Wojewódzki Konkurs Matematyczny, Mistrz Rachunków, Supermatematyk, Międzyszkolny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas VIII szkół podstawowych miasta Poznania – zaproszeni uczniowie otrzymali nagrody. Uroczystość urozmaicona była występami artystycznymi. Wśród nagrodzonych znalazło się siedmioro uczniów z Nekli. Sześcioro ze szkoły podstawowej i jedna uczennica z gimnazjum.

Alicja Babraj (3A) została nagrodzona za zdobycie tytułu finalisty Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego dla uczniów gimnazjów województwa wielkopolskiego i pierwszego miejsca w XIX Powiatowym Konkursie Matematycznym.

Tymoteusz Handkiewicz (8b) został nagrodzony za uzyskanie tytułu finalisty II Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego dla uczniów ośmioklasowych szkół podstawowych województwa wielkopolskiego, drugiego miejsca w Powiatowym Konkursie Matematycznym klas VII i VIII „Z matematyką nam po drodze”, za uzyskanie tytułu laureata II stopnia w I Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym dla uczniów klas VIII szkół podstawowych miasta Poznania i okolic pod honorowym patronatem Wielkopolskiego Kuratora Oświaty, za wyróżnienie w Złotej Żabie w dziedzinie matematyki oraz w Kangurze w kategorii Kadet2.

Michał Mendzelewski (8b) został nagrodzony za zdobycie trzeciego miejsca w Powiatowym Konkursie Matematycznym klas VII i VIII „Z matematyką nam po drodze”.

Bartosz Nowak (7a), Katarzyna Zdziabek (6c), Aleksandra Sajdak (5a) i Bartłomiej Żurek (4c) za wyróżnienie w Kangurze odpowiednio w kategoriach Kadet1, Beniamin2, Beniamin1, Maluch2.

Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek.

Gratulujemy naszym matematykom!

Anna Frąszczak, Małgorzata Szymczak, Iwona Hadada, Magdalena Płóciennik

Galeria zdjęć: XIX Podsumowanie Konkursów Matematycznych w powiecie wrzesińskim

XIX Podsumowanie Konkursów Matematycznych w powiecie wrzesińskim - Zdjęcie: 1/20